• ვახტანგ გომელაური თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს თურქეთში მომხდა...
ვახტანგ გომელაური თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს თურქეთში მომხდარი დამანგრეველი მიწისძვრის გამო თანაგრძნობას უცხადებს
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს, სულეიმან სოილუს თურქეთში მომხდარი დამანგრეველი მიწისძვრის გამო თანაგრძნობას უცხადებს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი მზაობას გამოთქვამს, უწყება გვერდში დაუდგეს და დახმარება აღმოუჩინოს ადგილზე მომუშავე კოლეგებს სამაშველო ღონისძიებების განხორციელებაში.
„ბატონო მინისტრო, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და პირადად ჩემი სახელით, ღრმა მწუხარებას გამოვთქვამ თურქეთში მომხდარი შემზარავი ტრაგედიის გამო, რომელსაც არაერთი ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა.
ამ მძიმე წუთებში, მსურს, გამოვხატო ჩვენი თანადგომა ყველა იმ ადამიანის მიმართ, ვინც ამ კატასტროფის შედეგად დაზარალდა. აქვე მინდა, დაგიდასტუროთ ჩვენი უწყების მზაობა, გვერდში დავუდგეთ და დახმარება აღმოვუჩინოთ ადგილზე მომუშავე ჩვენს კოლეგებს სამაშველო ღონისძიებების განხორციელებაში.
კიდევ ერთხელ გიდასტურებთ ჩემს მხარდაჭერას და ამ უდიდესი განსაცდელის ჟამს თანადგომას ვუცხადებ თურქ ხალხს“, - აღნიშნავს ვახტანგ გომელაური.

• Vakhtang Gomelauri expressed sympathies to the Minister of Interior of Turkish R...
Vakhtang Gomelauri expressed sympathies to the Minister of Interior of Turkish Republic over the devastating earthquake
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri expressed sympathies to the Minister of Interior of Turkish Republic, Suleyman Soylu over the devastating earthquake.
Minister of Internal Affairs of Georgia expressed readiness to support Turkish colleagues working on the ground and provide assistance in rescue operations.
“Dear Minister, on behalf of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and Me, please accept my deepest condolences over the terrible tragedy that took place in Turkey, claiming lives of many people.
At this time of great ordeal, may I convey my support to everyone affected by this disaster. Herewith, I would like to confirm the readiness of our Agency, to support Turkish colleagues working on the ground and provide assistance in rescue operations.
I would like to reiterate my support and sympathy. Please accept my deepest sorrow towards Turkish people in this time of great ordeal”, - wrote the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri in the letter of condolence.